Rize Gezisi Basın Bildirisi

Rize Gezisi Basın Bildirisi

05

TÜMBİFED Federasyonu olarak (Tüm Bürokratlar ve İş Adamları Federasyonu)
RİBİAD Rize Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği ve Federasyon üyesi RİBİAD Yöneticileri, Federasyonu oluşturan dernek başkanları ve yöneticileri olarak ülkemizin ekonomik ve sosyal alanda temsil imkanı bulabildiği bir Sivil Toplum Kuruluşudur.

Bugüne kadar kurultaylar, paneller, seminerler ve dayanışma etkinlikleri gerçekleştiren federasyonumuz ve derneğimiz ülkemizin sorunlarına büyük duyarlılıkla yaklaşmıştır.

Bu çerçevede ülkemizin sorunlarının her fırsatta çözümü noktasında hep çalışarak ve üreterek çalışmalar yaptık.
Rize ilimizin kış turizmine destek amacıyla TÜMBİFED Federasyonu olarak ve Federasyon üyesi RİBİAD olarak bu zamana kadar yapılan çalışmalarımızı anlatmak hem de gezimizin içeriğini temsil ettiğimiz sivil toplumun görüşlerini sizlerle paylaşmak arzusundayız.

Gezimizin amacı turizme destek vermek, özellikle yaylalarımız, yemek kültürümüz, horon, kemençe, tulum, Rize bezi, Rize çayı, kaplıcalar, kivi, atmaca, el işlemeleri ve benzeri özellikleri tanıtmak amacıyla diğer derneklerimizle birlikte 26 – 27 – 28 Eylül tarihlerinde Rize ilimizde olacağız. Başarılarınızın devamını diler, teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

EROL AYKUT
RİBİAD Genel Başkanı